Ibiza Vandaag
Back to Home
8 November 2026

Nieuw parkeerterrein in Sant Rafel krijgt upgrade

Nieuw parkeerterrein in Sant Rafel krijgt upgrade

In Sant Rafel de Sa Creu, vlakbij de populaire club- en festivalbestemmingen van Sant Antoni, is gestart met de aanleg van een vernieuwd openbaar parkeerterrein. Dit project, dat wordt uitgevoerd door Vilor Infraestructures S.L., heeft een budget van €1,767,277.60 (inclusief btw) en zal naar verwachting binnen vijf maanden voltooid zijn. Er komen 109 parkeerplaatsen beschikbaar, waaronder vier voor mensen met een mobiliteitsbeperking en vijf oplaadpunten voor elektrische voertuigen. Het terrein, gelegen tussen de kerk van Sant Rafel en de weg naar Santa Eulària, krijgt een milieuvriendelijk waterafvoersysteem en een traditioneel stenen muur als afbakening. Ook worden er toegankelijke wandelpaden, openbaar verlichting en groenvoorzieningen toegevoegd, waardoor het park rond het lokale kindergebied een facelift krijgt.

VIP Access

Gratis Gastenlijst

Krijg gratis toegang tot de vetste evenementen op Ibiza.

Keep Reading

Weersvoorspelling: Storm Bruna op komst, lichte impact verwacht op Ibiza

Weersvoorspelling: Storm Bruna op komst, lichte impact verwacht op Ibiza

Het Spaanse meteorologisch instituut Aemet meldt de aankomst van storm Bruna in Spanje, een systeem afkomstig van het Portugese IPMA. Voor Ibiza is de impact waarschijnlijk beperkt. Hoewel elders in Spanje en Portugal regen en sterke wind verwacht worden, voorspelt Aemet voor zaterdag op Ibiza slechts af en toe bewolking met kans op lichte, geïsoleerde regenbuien in de middag en dalende nachtelijke temperaturen. De wind blijft zwak. Zondag is vergelijkbaar, met mogelijk een lichte stijging van de maximum temperaturen tot 23 graden, en wind uit het oosten en zuidoosten. Geen significante storingen voor de talloze feestgangers die het eiland blijven bezoeken voor de iconische clubscene.

Read More
Es Pratet krijgt upgrade van waterinfrastructuur om overstromingen te verminderen

Es Pratet krijgt upgrade van waterinfrastructuur om overstromingen te verminderen

Ibiza zet stappen om de historische overstromingsproblemen in de wijk Es Pratet aan te pakken. De stad is begonnen met de modernisering van haar waterinfrastructuur door de regenwater- en rioleringssystemen te scheiden. Dit project, lange tijd een wens van de lokale bevolking, streeft naar een efficiëntere afvoer van regenwater en het voorkomen van overbelasting van het riool tijdens zware regenval. Momenteel zijn er verkeersbeperkingen en wijzigingen in de circulatie in het gebied, dus het gemeentebestuur raadt aan om de lokale verkeerssignalen en updates te volgen. Met een investeringsplan van 17 miljoen euro, dat onlangs is goedgekeurd in samenwerking met Aqualia, worden deze verbeteringen de komende jaren voortgezet om de waterinfrastructuur van het eiland te optimaliseren.

Read More
Wegenafsluiting Platja d’en Bossa op zaterdag voor Zombie-evenement

Wegenafsluiting Platja d’en Bossa op zaterdag voor Zombie-evenement

Op zaterdag 7 november zal de weg in Platja d’en Bossa gesloten zijn voor verkeer van 20.00 tot 3.00 uur vanwege het Survival Zombie-evenement, volgens de Politie van Sant Josep. Het afgesloten stuk bevindt zich tussen de straten Fumarell en Gamba Roja. Alleen voertuigen met toestemming of nood- en dienstvoertuigen mogen de weg gebruiken. Tijdens het evenement verandert de locatie in een toneel voor overlevingsspelen met deelnemers die zich verkleden als zombies en overlevenden. Bewoners en weggebruikers worden aangeraden om de richtlijnen en verkeersregels in acht te nemen voor hun veiligheid gedurende het evenement.

Read More